| Just4S3x a întrebat:

Salut.de cateva zile am racit. Nu am febra,nu am starea aceea generala de raceala,doar nas infundat si un rosu in gat de toata splendoarea(dar nu ma doare si nu ma ustura)Ce ma sperie,e ca mi s-au inflamat ganglionii la gat si jos, acolo langa apendice si in partea stanga. Doctorita de familie mi a dat augmentin 875mg la 12 ore si mi a zis ca la gat(sub maxilar) sunt umflate amigdalele, nu ganglionii. Nici eu nu stiu ce sa mai cred. Azi ma durea si sub coasta stanga(am inteles ca e pancreasul) si iar m am speriat citind despre boala numita limfom. Ce credeti ca e? Tratamentul l am inceput de ieri abia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BPAndrei a răspuns:

Ai incredere in medicul de familie. Este doar virusul de sezon. 80% din cunostintele mele sunt pe augmentin acum, farmacistii sunt fericiti, se vinde mai bine augmentinul decat iPhone 6 laughing