| alexandrub a întrebat:

Te poti infecta cu herpes daca persoana deja infectata nu are leziuni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te poti infecta, in cazul in care pers. infectata nu prezinta leziuni! Numai bine!

| Zenithf a răspuns:

Eu din cate stiu, virusul asta este in noi, iar herpesul propriu zis il facem atunci cand imunitatea noastra este slabita, sau este un raspuns alergic. Virusul respectiv mai poate provoca si zona-zoster.