| Greeneyes2222 a întrebat:

Te poti infecta iar de covid la aproape o luna dupa ce te-ai vindecat?
Am avut o tulpina usoara si recent am stat langa o persoana care este infectata. Ce credeti?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, te poti reinfecta de mai multe ori.

| Yuoia a răspuns:

Da, din pacate se poate.

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Da, te poți infecta, virusul poate intra în organism. Dar faci o formă mai ușoară.

| Den1sa a răspuns:

Daca e dupa o luna dupa ce ai mai fost bolnav sansele sunt mici, pentru ca teoretic ai anticorpi, dar depinde totul de organismul tau