| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva cum pot scăpa de coșurile de pe față? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ducându-te la dermatolog, asta dacă nu vrei să cheltuieși bani și să-ți umpli baia de creme și tratamente naturiste recomandate stânga-dreapta care n-au în fond nicio treabă cu problema ta

| elcosmin a răspuns (pentru Adry05):

Adica ce vrei sa spui ma desteptule? Ca tratamentele naturiste nu sunt bune? Vai de capu tau

| Adry05 a răspuns (pentru elcosmin):

Chiar nu-s bune, nu se compara un ulei de nu știu ce cu o substanța activă dintr-o cremă, dar ce mă cobor la tine că nici substanță activă nu cred că știi ce e. Parcă văd că tu și canceru îl tratezi cu ceaiuri laughing)))

| Adry05 a răspuns (pentru elcosmin):

+ că nici în răspunsul tău nu scrie că ai scăpat de coșuri cu ceva naturist, doar dermatolog și pastile, ceea ce am recomandat și eu așa că vii și faci pe deșteptu/deșteapta și susții că vai ce bune sunt tratamenele naturiste da nici măcar tu n-ai scăpat cu ele rolling on the floor)) penibil

| elcosmin a răspuns (pentru Adry05):

Da sunt penibil stiu. O sa ma incui in casa de penibil ce sunt

| Donsavas a răspuns (pentru elcosmin):

Naturistele te pot ajuta mai degrabă în prevenirea acneei, mai greu in tratarea ei.

| sierra1 a răspuns (pentru elcosmin):

Mare dreptate ai!

| Donsavas a răspuns:

Cu skinoren sau zynerit.

| CleanHeart a răspuns:

Cauta in farmacie crema piroxicam costa 10 sau 15 lei si iti zic eu garantat ca scapi de ele, in adolescenta aveam multe cosuri si crema asta m-a salvat, si nu doar pe mine, si pe verisoara mea.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Iti trebuie o femeie.

| elcosmin a răspuns:

Este singura intrebare la care nu ma enervez si la care chiar pot da un sfat bun

Eu aveam fata plina de cosuri, m-am dus la dermatolog si mi-a dat doxiciclina. Am folosit 2 folii, dar mi-a specificat faptul ca nu trebuie sa folosesc pe timp indelungat pentru ca imi afecteaza viata sexuala. Au trecut aproape 4 ani de atunci si inca n am niciun cos. Succes, si te rog eu spune mi daca iti trece❤️

| Sierra667 a răspuns:

In primul rand, ai grija la ceea ce mănânci, încearcă sa incluzi cat de mult poti fructele si legumele. Iti recomand sa mănânci castraveti pentru ca sunt buni pentru piele, bea multa apa. Cat despre produse, încearcă gama gerovital stop acnee, sau doar gelul de curatare( daca ai tenul uscat nu o sa meargă prea bine toata gama ), crema nivea Soft mie mi-a facut bine la ten. Încearcă sa folosesti masti, si sa iti exfoliezi tenul. Ca masti eu iti recomand o masca cu argila si una pentru puncte negre de la garniere.