| HIPHOPLIVE a întrebat:

Timpan perforat. Precautii?
Buna TPU!
In urma cu 2 seri am stranutat si mi s-a perforat timpanul deoarece m-am prins de nas. proaste miscare. Doctorul mi-a spus sa ma feresc de apa ca sa nu se infecteze, cu o seara inainte sa merg la ORL am folosit un betisor de urechi umed ca sa curat urechea. Doctorul a spus ca daca se infecteaza nu se mai reface si nu voi mai putea inota,deci daca se infecteaza nu mai este nici un remediu? operatie, nimic? Credeti ca se poate infecta? Dau funda! Rog raspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CrystyCRS a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa asculti doctorul happy