| Alinnnnnna a întrebat:

Tin faimoasa dieta dukan,(1 faza) am voie sa beau cola (zero)?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intr-o dieta bautura carbogazoasa nu are ce cauta

| neutrino a răspuns:

Da, dar nu facuta la noi.

| Alinnnnnna explică (pentru neutrino):

Locuiesc in Germania

| neutrino a răspuns:

Sa fii sanatoasa! Nu stiu cati ani ai, dar din propria experienta iti spun ca efectul dietei este mult mai bun daca renunti la astfel de bauturi. Mai bine foloseste clasica apa minerala, dar dupa ce astepti putin sa-i treaca "puriceii". Mult succes!

| ywar a răspuns:

Ai voie sa bei cola zero - dar eu iti recomand sa iti storci niste lamaie intr-o apa minerala sau ceai neindulcit - as spune aici de hibiscus - este f bun, face bine la starea psihica si fizica. Se stie deja ca in timpul unei diete oamenii sunt mai nervosi pentru ca se abtin de la ceea ce inainte era normal in alimentatia lor.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

The fack i just read, cola intr-o dieta?

| Aylee a răspuns:

Germania, ce bine suna. Daca tii dieta, lasa-te de sucuri. Nu fac bine