| Dumitruionutz3 a întrebat:

Știți cam cat costa operația de hernie inghinala la un spital privat? Cu tot cu spitalizare mâncare etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Mlarisa58 a răspuns:

Orice operatie costa mult la privat, cu cat stai mai multe zile cu atat te costa mai mult. Oricum cred ca peste 10 mii de lei.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Mlarisa58):

Dar ce crezi oare la un spital de stat mă va opera rău? Adică să am complicații mai târziu?

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Asta nu stiu. Ce varsta aveti?

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

La stat nu este rau depinde de spital, acum nu stiu sincer, poate va recomanda medicul de familie un spital unde sa va operati, asa ar fi cel mai bine.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Mlarisa58):

Am 16 ani

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Wow, dar ce ai patit de ai hernie inghinala? Si eu tot 16 ani am.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Mlarisa58):

Nu știu, am ridicat greutăți mari

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Am inteles.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Mlarisa58):

Dar nu am fost încă la doctor, dar am simptomele unei hernii inghinale.Acum mă rog la Dumnezeu să nu fie hernie

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Pai tu te duci sa faci operatia si nici nu sti daca ai happy
Du te la medicul de familie sa iti dea o trimitere pentru un medic specializat pentru hernii, te controlezi, nu stiu exact la ce medic trebuie sa te duci, oricum inti zice doctor de familie. Apoi vezi ce faci.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Mlarisa58):

Da,la un medic urolog cred că trebuie să mă duc.Ca eu simt ceva in scrot.Dar mă rug la Dumnezeu să nu fie hernie, sa fie orice altceva doar hernie și cancer sa nu fie?

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Poate ai avut piatra la rinichi si pietricica aia vrea sa iasa laughing))