| Marck94 a întrebat:

Tot sunt negativist ca am problema cu sasaiala, am facut exercitii si am mai repetat cuvintele cu " s ", gen sanie, stai. Nu imi iese intotdeauna ssss. Nu mai stiu ce sa fac, imi pierd speranta. Mama spune ca pronunt bine sssss la unele cuvinte si la alte cuvinte nu. Cum ati invins sasaiala? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mergi la un logoped. Daca asa ai fost toata viata nu poti sa te schimbi peste noapte.

| anonimg a răspuns:

N-ai de ce sa te ingrijorezi. Tu cauta ca mereu sa faci exercitii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns (pentru Marck94):

Ce parere ai -daca ai lua legatura cu astfel de profesionisti (sau altii ca ei) ti-ar fi de folos: https://www.traininguri.ro/exercitii-de-dictie/? In locul tau eu as incerca. Si chiar mai multi. Daca sunt cu bani as cauta sponsorizare de la stat.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns (pentru Marck94):

Nu te descuraja. Ia legatura cu ei ca poate ofera cursuri si online sau prin email.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaelaLupciu a răspuns (pentru anonimg):

Poti incerca si aici https://gratielavlad.ro/exercitii-de-dictie/
Gasesti peste 50 de video-uri cu exercitii de dictie: usoare, grele, pentru copii si adulti, exercitii cu R, cu S etc

Răspuns utilizator avertizat
| MihaelaLupciu a răspuns:

Https://gratielavlad.ro/exercitii-de-dictie/
Ai peste 50 de video-uri cu exercitii.

| MihaelaLupciu a răspuns:

Aici ai exercitii de dictie cu S: https://gratielavlad.ro/exercitii-de-dictie/

| Andreea_Karyna_Andreea_2000 a răspuns:

Folosește exercițiile de dicție! Nu mai încerca cu cuvinte încearcă direct cu exerciții. De exemplu cel cu "cosasul sasa când cosese sase saci el coseste" spune asta în fiecare zi timp de aproximativ 1 luna și vei vedea rezultate. SUCCES

Răspuns utilizator avertizat