| Yrynella a întrebat:

TPU AJUTOOOR! am o problema ce ma dereanjeaza enorm mai ales in aces moment, stie cineva nice sfaturi in legatura cu cosurile, astea rosii si mari care apar adinc din piele, sau macar ce fel de crema/gel ce sa folosesc ca sa-mi treaca mai repede, c-am incercat orice si nimic, da vreau sa scap cit mai curind de ele! Dau funda pentru cel mai bun rs, va rog e ft. imortant pentru mine. Multumesc anticipat! :*:* :s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un tonic antiseptic și tinctură de propolis.
Pa, pa.

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Pai nu stiu, acum depinde si de tenul fiecarei persoane, eu personal am avut si eu problema ta si m-am dus la dermatolog si mi-a dat doua unguente care se cheama Skinoren si Brevoxyl, eu iti recomand cel mai bine sa mergi si u la dermatolog si sa iti dea si tie ce considera ca este mai bun pentru tipul tau de ten si tipul de acnee pe care il ai.
Te pwpic dulce kiss kiss

| Chryssuu a răspuns:

Poi eu am cumparat... o crema se numeste:ERITROACNOL, crema antiacneica.si chiar mi o mai trecut.

| mella_1096 a răspuns:

Eu am avut astfel de probleme, am fost la un medic din bucuresti si mi-a dat urmatorul tratament: AZITROMICINA (antibiotic) una pe zi, timp de 10 zile; AERUIS ( antialergic) la fel, una pe zi si produsele cosmetice de la YVATERM.Si aici ma refer la demachiant, un gel pentru spalare, crema de zi, crema de seara si un gel care se aplica strict pe cos. Mi-a trecut si nu am mai avut probleme.