| KindKid17 a întrebat:

Cum scap de punctele uscate si cosurile mari si rosii de pe fata? sad Am 17 ani, sunt baiat, iar cosurile astea ma trag in jos. Mai ales la increderea de sine. Cum sa scap de ele? Metode vreau. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dermatolog!

| ALGator a răspuns:

Dacă poți, mergi la o ședință la un cabinet de cosmetică și învață cum fac ei.

| Samariteanul a răspuns:

Nu poti, sunt specifice acestei varste.N-ai decat sa ti arunci banii pe tot felul de creme, insa n-o sa te ajute prea mult.

| FoundYouLover a răspuns:

Mergi la farmacie, spune-le problema ta farmacistelor si intreaba-le ce iti recomanda.

| Geanina_Lupoaie_1999 a răspuns:

Depinde de la ce sunt. Mai bine consulta un dermatolog. Este posibil sa ai dereglari hormonale. Daca ai doar un ten predispus la acnee atunci incearca de la avene o crema pentru cosuri