| issulove a întrebat:

TPU, am 14 ani si am celulita. Credeti ca e bine sa ma dau cu crema anticelulita la varsta asta?
Am asa : L'OREAL PERFECTSLIM REFILL, BEAUTY ISEREE CELLULITE CREMEGEL.
sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emilghitta a răspuns:

Abdomene? (pe bune? ...ma refeream la comentariul primit ) Celulita este cel mai des intalnita la nivelul coapselor (ma gandesc ca aici bate si problema noastra). In medicina nu este interzisa utilizarea unor astfel de creme la varsta ta, sunt creme de larg consum care pot fi utilizate si de catre tine big grin ele te ajuta sa "stergi" depozitele de grasime de sub piele dar ai nevoie si de miscare (fa genuflexiuni si nu doar 15-20. incearca ca in fiecare seara sa faci cu 5-10 mai mult de cat in seara anterioara) Celulita este foarte des intalnita si este normal sa apara si la varsta ta. Pe scurt mult sport si da, foloseste si crema big grin

4 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

De ce sa dai cu chestiile alea, cel mai bine ar fi sa dai cu crema de sala de sport, sau crema de alergat, daca vrei stiu eu cateva retete happy

| mihaimihai11 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te dai cu crema, st si alte solutii sa scapi de celulita ex: in fiecare dimineata si seara fa cate 15-20 de abdoneme si usor usor scapi de celulita big grin

| bettybetty11 a răspuns:

Nu stiu multe de asa ceva deci nu ma lua ca un profesionist. eu cred ca la varsta asta celulita nu poati fi foarte avansata asa ca ar fi bine sa nu folosesti multe crème. daca totusi vrei neaparat, foloseste-le cu masura si poti sa ceri un sfat si de la mama ta: ea poate avea mai multa experientawinking

| Alicelaur a răspuns:

Buna dupa parerea mea, ca sa scapi de celulita incearca o alimentatie mai sanatoasa bogata in fructe si legume si mult sport.