| Deliric95115 a întrebat:

TPU,am nevoie neaparata de ajutor,din greseala mi-am taiat unghia de la picior prea scurta si mi-a crescut un colt in carne... si acolo mi s-a pus puroiul,mi s-a umflat degetul,unghia mi s-a facut galbena iar eu nu pot calca merg schiop de cateva zile, ma doare foarte tare cand pun presiune pe picior, mi-e dor si mie sa joc un fotbal sa alerg cu prietenii...va rog nu vreau raspunsuri inutile multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Din pacate pentru tine, ai scapat momentul cand puteai sa te tratezi acasa. acum trebuie sa te duci la un chirurg si sa iti dreneze infectia de la acel nivel si sa vada daca e nevoie sa iti inlature si o bucata din unghie.

| Beckyyy a răspuns:

DU-TE LA PEDICHIURA.
si eu fac fotbal, chiar daca sunt fata si am avut si eu probleme cu colturi in unghii...mergi la pedichiura, iti ia maxim 30 de lei.