| Adelina1994 a întrebat:

TPU, am o problema, de doua zile ma dor sanii, sunt sesibili la atingere, nu are cum sa fie un simptom premenstrual pentru ca menstruatia trebuie sa imi apara pe 10. ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi un sindrom premenstrual mai sever, in cadrul unei dereglari hormonale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai 19 ani nu? Multi inainte si mergi la ginecolog.

| grab a răspuns:

Depinde cum te atingi!
Daca te atingem si noi sigur nu or sa te mai doara! happy

Asteapta cateva zile si daca se agraveaza sau nu iti trece fa o vizita scurta la medicul de familie.

| noname2021 a răspuns:

Menstruatia poate veni si mai devreme si mai tarziu, nu neaparat pe 10. winking apropo ai sanii mari? daca da se poate sa fie si de la asta, nu te ingrijora ca te doare pe moment, daca tot o tine asa du-te la un doctor! bafta!

| intelboss a răspuns:

Nu stiu sex ceva? poate esti mica si sunt in crestere? menstruatie neregulata...incearca sa-i masezi

| AxlRose a răspuns:

Dati 2 palme peste fata, si cand te trezesti ia un paracetamol si trece

| 2OchiAlbastri a răspuns:

Poate iti cresc big grin!