| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Am si eu urmatoarea problema. Mereu cand sunt la liceu, sau cand sunt cu prietenii in general, imi transpira foarte tare palmele! Chiar nu stiu ce sa fac ca sa scap de aceasta afectiune, cateodata devine jenant cand vine vorba sa dau mana cu cineva sau sa interactionez cu alte persoane! Mentionez ca sunt baiat si am 16 ani... am aceasta problema de ceva timp, chiar nu stiu sa va zic exact de cand. Daca stiti cum sa fac sa scap, v-as fi recunoscator! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Te emoționezi/panichezi chiar fără sa știi.

Încearcă sa te calmezi. Inspira adânc, expira după câteva secunde până ce simți ca ești mai liniștit.

| UserDeTpu explică:

Mentionez ca, cand sunt acasa imi mai transpira palmele foarte putin, cateodata chiar deloc.