| AndaPopescu a întrebat:

TPU, de obicei ascult muzica la casti la maxim, iar recent a inceput sa ma doara capul si urechile... si aseara m-am spalat pe cap, insa nu m-am uscat, l-am lasat prin in coc, iar mama spune ca pot face sinuzita si ca nu mai am voie sa folosesc caști timp de un an...
ce se tot intampla? Pot face sinuzita? Ma doare capul si urechile...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Putin probabil sa faci sinuzita. Cauza durerilor sunt de la faptul ca asculti muzica tare in casti. Are dreptate mama ta sa iti interzica folosirea castilor. Poti ramane surdă.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa-ti fie afectat si urechea interna, daca tii castile cu muzica tare pe urechi.