| NoNameJunior a întrebat:

TPU! mi-am rupt o bubita si imi curge sange intruna. ce sa fac? AJUTOOOR!
dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TeManancCuNutella a răspuns:

Hey!
Ia repede un servetel, udal si pune-l p bubita. Sau puneti un lucoplast acolo happy.
Eu iti recomand servetelul...
Sper ca te.am ajutat
Bye kiss

31 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Să sugi sângele...

| NoNameJunior explică (pentru Kazimir):

Nu sunt vampirlaughing

| TeManancCuNutella a răspuns (pentru NoNameJunior):

Eu as dori sa fiu vampir devil
laughing)

| NoNameJunior explică (pentru TeManancCuNutella):

laughing
te rugam sa verifici enuntul pe care l-ai scris si sa elimini...bla bla.

| TeManancCuNutella a răspuns (pentru NoNameJunior):

Ce sa verific si ce sa elimin? laughing

| NoNameJunior explică (pentru TeManancCuNutella):

Nu ma lasa robotelul sa postez si trebuia sa mai scriu ceva.si am scris:
"te rugam sa verifici enuntul pe care l-ai scris...bla bla
."
pentru ca asta scrie cand nu ma lasa sa postez.happy

| TeManancCuNutella a răspuns (pentru NoNameJunior):

Tare, eu d obicei ma pun sa pun aiurea cand nu ma lasa sa postez laughing

| NoNameJunior explică (pentru TeManancCuNutella):

laughing
atunci fac si eu ca tine:
jagd82heyugyayhgsbhsblaablaa
na,acum ma lasi sa postez?
rolling on the floor

| TeManancCuNutella a răspuns (pentru NoNameJunior):

laughing))
da te la`s sa postezi laughing)

| NoNameJunior explică (pentru TeManancCuNutella):

Super!laughing
hai ma robotule, iar ma?
*peste 2 secunde
aaa! ma lasi sa postezhappydesteptul lu' mama!laughingrolling on the floor

| TeManancCuNutella a răspuns (pentru NoNameJunior):

Daa laughing)
Asa fac cu un pr mai mare. Eu ii spun "Tati", el "Mami"
laughing
Chiar ma distrez spunandu-i asabatting eyelashes

| NoChanceForUs a răspuns:

Presează cu un șervețel uscat timp de câteva minute, și sângerarea va înceta.În viitor lasă bubițele să treacă singure, altfel îți faci și răni.happy

| elenyss a răspuns:

Pune pasta de dinti, usuca imediat.

| Alien a răspuns:

Striga tare -> Maammii, Tattii!

| TeManancCuNutella a răspuns (pentru Alien):

Tare laughing)
Da nu avem 6 ani sa strigam la Mami straight face
Da oricm tare faza laughing

| 1Dana1 a răspuns:

Mai intii spalo apoi bandajeazo(o poti lega cu cava ce nu folosesti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Apa e magica in unele cazuri,deci pui putina apa,daca ai rivanol, apoi dupa ce se usuca pansament si gata, bafta!

| Assassins a răspuns:

Vai.deci prima data NU RUPE BUBE! si pune o batista cu spirt si tine-o acolo

| Brutalis a răspuns:

Ia un tifon steril cu spirt si apasa pe rana ca sa se opreasca sangerareahappy

| mada54 a răspuns:

Sa pui un servetel sau ceva moale peste el

| NoNameJunior explică (pentru mada54):

Am incercat.imi curge INTRUNA!cryingcrying
majuscule!

| Alien a răspuns (pentru NoNameJunior):

Lasa sa curga tot, poate scapi de noi si noi de tine!

| NoNameJunior explică (pentru Alien):

Te-am deranjat pe tine cu ceva?

| Alien a răspuns (pentru NoNameJunior):

Nu te panica, cred ca e din cauza menstruatiei!

| NoNameJunior explică (pentru Alien):

Tu esti dus cu pluta.
deci, ma enerveaza la culme raspunsurile astea care jignesc userul care a pus intrebarea! ce naiba(scuzati)ti-am facut eu?!
troll ce esti.

| TeManancCuNutella a răspuns (pentru NoNameJunior):

Deci, seara, au chef d glume, si de aia dau raspunsuri asa jignitoare, dar uni nu o dau cu intentie rea, doar asa sa se amuze laughing, altii ca sa jigneasca whistling...

| Alien a răspuns (pentru NoNameJunior):

Daca tot esti asa enrvozata -> iti dau un siret sa te agati de bec cu el?

| NoNameJunior explică (pentru Alien):

Ha,ha.te crezi amuzant cand de fapt dai dovada de prostime.

| Alien a răspuns (pentru NoNameJunior):

Acum fraci pe dura, nu mai esti fetita care nu stia ce sa-i faca unei bubite.
Din curiozitate din ce cauza aveai bubita, te-ai scarpinat (pisemne purici raie ceva de genu).
Ai incercat sa-ti dai DECIS?

| NoNameJunior explică (pentru Alien):

Am incercat diferite metode.dar nici una nu a mers! si aveam nevoie de o idee!
eu, purici? cred ca visezi...
acum faci pe amuzantul nesimtit? nu mai esti acela care dadea raspunsuri fara rost? acum te crezi amuzant ca sa primesti inteligent.ce sa spun.

| NoNameJunior explică (pentru NoNameJunior):

Si,invata sa scrii si dupa spune-ti parerea despre mine!