| Anonimulgrr a întrebat:

Mi-am rupt o alună si nu curge sânge.
De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca aceea era alunita, fiindca acelea sunt puternic vascularizate si musai trebuia sa curga sange.

Cel mai probabil este vorba de un "skin tag" ( imi pare rau, nu cunosc termenul in lb romana, dar poti cauta pe google imagini cu "skin tag" ca sa vezi daca este acesta;

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă nu ai.