| Marius22222222222 a întrebat:

TPU scuze pentru categorie. Deci e vorba de o persoana care timp de vreo 1 luna a baut zi de zi. Daca se opreste dintr-o data ce poate pati? In sensul ca corpu e fff obisnuit cu alcoolu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NumeSiPrenume220415 a răspuns:

Intra in sevraj, va fi cam leguma o perioada, dureri de cap, greata, dureri de stomac(bine, astea stiu ca nu sunt la toti), stari de nervozitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poate păți? Poate începe o viață nouă. I-ar corpul său (mai ales ficatul) un proces de regenerare, ceea ce e binevenit după un obicei atât de toxic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și da, va fi foarte greu, ca și cum s-ar lăsa de droguri. E o adevărată luptă, pe care acea persoană o poate câștiga cu ajutorul Lui Dumnezeu.

| Marius22222222222 explică (pentru NumeSiPrenume220415):

E vorba de can tirati industriale. Vin si bere la greu

| Crackman a răspuns:

Intra in sevraj câteva zile

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sevrajul va fi interpretat de corp ca o stare de boală, căci metabolismul s-a bazat parțial pe alcool. De aceea unii recidivează repede căci dacă reîncep să bea, se simt un pic mai bine.