| Simpluuu a întrebat:

TPU, sunt disperata asa ca daca criu unele cuvinte gresit sa nu imi reprosati asta deoarece stiu! Fruntea mi se tot incalzeste si raceste, pe minut de circa 3 ori. Asta se intampla chiar acum, cand cautam intrebari la care sa raspund, si am raspuns la una de educatie si cultura generala dar asta nu are importanta! AM bretonul prins intr-o parte : deci nu e din cauza lui. ce s-a intamplat? din ce cauza? ma infierbant din ce in ce mai tare si ma racesc din ce in ce mai tare! AM nevoie de ajutor ca mi se face rau!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| XxXxAlessiaXxX a răspuns:

Sa-r putea sa fi racit si sa ai frisoane.Mi se intampla si miehappy.

| ianaa a răspuns:

Poate ai racit si de asta ai fruntea calda
este mai bine sa te duci la spital chiar daca este mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Ia-ti temperatura,sigur ai febra care este ori crestere ori in scadere,daca ai prin casa poti sa iei[in cazul in care ai febra]niste supozitoare[de bagat in fund]si nu trebuie sa mergi la baie pana a doua zi cand intra in organism, sper sa te faci bine.

Pa, pa!

| irina_5692 a răspuns:

Buna! Nu stiu ce sa zic dar incearca cu o compresa rece poate te va ajuta! iar daca nu atunci du-te repede la spital!

| Simpluuu explică (pentru irina_5692):

Nu cred ca e asa de grav incat sa merg la spital!

| Simpluuu explică (pentru irina_5692):

Nu e nici un spital deoarece sindurul e in renovare. cel mai aproape e in suceava circa 250 km

| IMC90 a răspuns (pentru Simpluuu):

Ce adevarat este sa traim in Romania laughing

nu am auzit in viata mea de asa ceva... sigur nu este un atac de panica? am sa te rog sa-ti monitorizezi temperatura, fiindca ma indoiesc profund ca se poate intampla ce ai zis tu tongue dar daca e asa, eu unu sunt uimit.

| irina_5692 a răspuns (pentru Simpluuu):

Nu stiu ce sa spun dar nu este bine sa stai asa. Sper ca te vei face bine, cu febra nu este de joaca si mai ales in cazul tau este putin neobisnuit.

| Simpluuu explică (pentru IMC90):

De ce esti uimit? ca acum sunt in tricou si imi vine sa mor de cald? in plus mi-am verificar temperatura si am 35 cu 4

| IMC90 a răspuns (pentru Simpluuu):

Este foarte putin... din cate stiu, o persoana vie nu poate avea sub 36 laughing chiar o sa ma interesez, nu am nici cea mai vaga idee ce ai putea avea, si chiar sunt curios daca stie cineva de aici.

| Simpluuu explică (pentru IMC90):

Probabil nu imi mergea termomertru pentru ca am chemat-o pe vecina mea si a adus termometrul ei. aveam 36cu 8

| IMC90 a răspuns (pentru Simpluuu):

E ok temperatura happy

| Simpluuu explică (pentru IMC90):

Si mama era mirata de ce am asa putin

| Gheorghiu_Maria_1969 a răspuns:

Ai grija sa nu stai in curent. Daca se intampla tot mai des, ar
trebui sa consulti un medic.