| raducu97 a întrebat:

Din ce cauza se incalzeste laptop-ul asa de tare. Ce pot sa fac sa il racesc?

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Nu-l mai tine in poala sau pe suprafere moi, tinel pe o suprafata dura pentru a nu acoperi fantele pe unde isi face ventilatia. Cauta pe cineva care sa te ajute sa-l desfaci si sa-l cureti de praf in cazul in care il ai de ceva vreme. Si nu in ultimul rand daca crezi ca se incalzeste foarte tare cauta un suport cu cooler pe usb care sa-l ajute sa faca racire. Suprasolicitarea lui (multitaskingul) il poate incalzi, asta daca este un laptop mai slabut si incerci sa rulezi aplicatii care solicita multe resurse.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca se incalzeste prea repede atunci trebuie sa-l duci la un service pentru curatat. Daca se incalzeste dupa 4-5 ore atunci cumpara-ti un : cooler

| WhiteLife a răspuns:

Se incalzeste asa tare pentru ca el functioneaza, adica nu stiu cum sa-ti explic. Toate sunt asa.
Stiu ca i se incalzesc circuitele si se pot topi. Exista anumite placi, care se pun dedesubt de el, au o mufa, mufa se baga in laptotp si au un ventilator, care face aer rece si laptopul nu se mai incalzeste asa tare. Eu am, e foarte buna, parca merge mai usor si stiu multe perosane care au. Uite o imagine ca sa stii cam cum arata:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Si aici gasesti mai multe:

http://www.google.ro/......tp?/search

Dar ai grija! Am fost in cateva magazine sa caut si erau dintr-un material foarte subred, plastic care se rupea repede. Nu cred ca e bine sa iei din material din ala, pentru ca daca vrei sa stai cu laptopul pe pat, adica sa nu stea pe o masa o sa se rupa. Eu am cautat ceva mai tare, ceva in genul primei poze.

Succes!

| vrelian a răspuns:

Asa se incalzeste el pentru ca este "foarte bine facut"sper sa intelegi ce zic.la citi bai ai dat pe el atit si face. daca vrei un laptop care sa nu faca zgomot si sa se incalzeasca f putin cauta Sony vaio sau samsung.mai sint si unele Dell bune si Lenovo thinkpad.restu prajesti oua pe ele si zici ca vine furtuna.

| StarGirl a răspuns:

Tine-l pe o suprafata neteda de ex. biroul si nu-l mai tine in brate. Daca nu merge ia-ti un cooler.
Sper ca te-am ajutat!
Funda?

| costin96 a răspuns:

Se incalzeste ca te uiti la flime...xxllaughing baga-l in frigiderlaughing

| Dray a răspuns:

Salut! Daca leptopul sa incalzeste inseamna ca...
-1 stai prea mult pe internet...
-2 nu e eficent sistemul de ventilatie.
Asa ca ai de ales intre
Succes!