| anonim_4396 a întrebat:

TPU, vara cand ma bronzez si ma fac asa negrutss, pai pe fata mea imi apar niste pete albe. Din ce cauza poate fi? Petele sunt asa uscate. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HyperionCo a răspuns:

Foloseste crema de protectie, factor 40 50%. Degeaba zic unii ca "eu nu folosesc crema, ca nu ma bronzez" - prostii. Daca nu folosesti crema, te arzi si se jupeste pielea. Daca folosesti, te innegresti direct, si bronzul ramane mai mult.

2 răspunsuri:
| claudiucop a răspuns:

Evita expunerea fetei la soare. iti traumatizezi tenul

| adrian_4038 a răspuns:

Pfff tu de ce crezi?/ de la soare faci o alergie la razele uv de la prea multa expunere. vz ca e o crema la farmacie pentru asa ceva vreo 8 lei. funda daca am ajutat mersi