| MrHello a întrebat:

Transpir foarte si mult, 13 ani. solutii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu te da nici cu spirt si nici cu bicarbonat. Ambele iti distrug flora bacteriana de la subrat si te poti trezi dupa cu alte probleme, precum mirosuri de care sa nu scapi. Plus ca spirtul usuca foarte rau pielea si nici unul, nici altul nu fac nimic impotriva transpiratiei, ci doar impotriva mirosului.
Nu cred ca ai ce face, este o chestie cu care se confrunta multi adolescenti din cauza schimbarilor hormonale. Cand o sa cresti o sa se diminueze problema.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Poti incerca bicarbonat de sodiu pe care il combini cu putina apa si te dai ca un deodorant roller.

| Kisses a răspuns:

Da-te cu spirt dupa ce faci baie pe unde transpiri.