| MariA00 a întrebat:

Trbuie sa imi vina menstruatia peste 1 >saptamana--1 saptamana jumatate dupa calculele mele, iar acum cand m-am dus la baie curge ceva care seamana cu menstruatia, dar nu ma doare burta si nu ma simt in felul ala. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate e chiar menstruatia

| JustMeBăi a răspuns:

Pot fi scurgerile vaginale care au loc inaintea menstruatiei. Nu te ingrijora, sunt cat se poate de normale.

| MariA00 explică (pentru JustMeBăi):

Multumesc! As putea face ceva ca sa scap de aceste scurgeri?

| JustMeBăi a răspuns (pentru MariA00):

Nu poti scapa de ele laughing. Foloseste absorbante zilnice, pentru ca de obicei aceste scurgeri sunt mult mai abundente inainte de menstruatie.

| JustMeBăi a răspuns (pentru MariA00):

Vezi ca trebuie sa ai grija si la culoarea lichidului, daca e alb e normal, dar daca e galben poate fi un semn al infectiei.

| MariA00 explică (pentru JustMeBăi):

Eu nu ma refeream la scurgerile normale incolore... Ma refeream la niste scurgeri rosii, rosii. Cam cat timp dureaza?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aceste scurgeri roşiatice reprezintă simptome premenstruale, care apar cu câteva zile ÎNAINTE de a veni menstra - deci, în următoarele 2-4 zile o să-ţi vină menstruaţia!

Iar lipsa durerilor de burtă/ovare este din cauză că, uneori, se modifică tipul/durata simptomelor premenstruale ( datorită transformărilor prin care trece organismul ).

Toate cele bune.

| Kukiux a răspuns:

S-ar putea sa fie secretiile vaginale de dianintea mesntruatiei, sunt normale, te avertizeaza ca in curand vine si "valul"