| Taky78 a întrebat:

Trebuie sa iau o tigara electronica dar pe abur. Este adevarat ca are aburi fierbinti care inflameaza mucoasa din plamani. Daca puteti la raspuns sa atasati si cateva link-uri despre asta ar fi perfect. Mersi. ^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de ce trebuie? Ti a recomandat doctorul tigara sau de ce trebuie, nu ai minte in cap, te imbolnavesti singur, sau singură daca esti fată, ce varsta ai? Esti fată sau băiat? Lasă tigara că si tigarile electronice te pot imbolnavii de cancer la plămîni, asta vrei?

| Taky78 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce pot spune... Multumesc de raspuns...

| CuriousStuff a răspuns:

Da tu crezi ca iti face bine? ORICE bagi in plamani in afara de aer umidificat cu apa (H2O) e nesanatos. Plamanii nu sunt facuti ca sa primeasca altceva decat aer.

| Taky78 explică (pentru CuriousStuff):

Nu e vorba de facut bine sau nu. Am pus o intrebare si voiam un raspuns, n-ai cum sa raspunzi la o intrebare cu alta, nu? laughing

| CuriousStuff a răspuns (pentru Taky78):

Ai pus o intrebare ca sa aflii daca tigara aia sau aburul ala e daunator si mai pe larg ti-am spus ca da, e daunator. Orice bagi in plamani in afara de aer ii irita, chiar si aerul daca nu e la o anumita temperatura si umidificat iti irita plamanii. Nu e nevoie de niciun site pentru asta, e fiziologia aparatului respirator de baza.