| Stavi_Alex_1987 a întrebat:

Trebuie sa platesc pentru analiza ca sa-mi aflu grupa de sange? O prietena are pe certificatul de nastere si grupa de sange, la mine nu apare. (avem certificate vechi)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Eh atunci mergi la un laborator de analize si spune-le ca vrei sa iti afli grupa, nu cred ca dureaza mult si e ieftin dar nu stiu exact cat.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Donezi si vei afla

| darrio2007 a răspuns:

Daca ii dai cu bere, e clar ca nu o vei afla niciodata. Mai usor iti este sa platesti berea decat sa-ti afli grupa sanguina?

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa mergi sa donezi sange si iti fac ei analize si iti spun si grupa de sange, astfel faci o fapta buna, afli grupa de sange si primesti si bonuri de masa.

| Stavi_Alex_1987 explică (pentru Furnicuta000):

Nu merge. nu prea e zi in care sa nu ciupesc o bere. Si trebuie' sa fiu fresh la analize

| Eteda a răspuns (pentru Stavi_Alex_1987):

Trebuie sa fii fresh si daca vrei sa ti platesti analizele ca sa ti aflii grupa de sange... asa ca nu vei afla niciodata

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Stavi_Alex_1987):

Eh atunci mergi la un laborator de analize si spune-le ca vrei sa iti afli grupa, nu cred ca dureaza mult si e ieftin dar nu stiu exact cat.