| aigi1 a întrebat:

Cum imi dau seama ce grupa de sange am dar fara sa fac analize... adica scrie undeva in certificatul de nastere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu scrie nicaieri, fiindca nu se poate afla altfel, doar prin analize speciale.

2 răspunsuri:
| aia a răspuns:

S.ar putea intr.un fel eu am invatat in clasa a 9a la biologie lectia se numeste codominanta si e cv pacolo de fenotip(care se refera la grupe 0 A2 B3 AB4 si genotip e greu de explicat dar cauta lectia aia pe net si poate gasesti acl te-as putea ajuta eu imi zici grupa de sange a mamei tale si al tatalui tau printrun mesaj privat si eu tio calculez si tio dau

| Schokolade a răspuns:

Nu prea ai cum :-s