| AvalohAlyn a întrebat:

Trebuie să slăbesc 50 -60 kg cum fac și încotro să apuc? Trebuie sa slăbesc pentru a nu muri subit in somn iar acest lucru mi se poate întâmpla oricand și trebuie să fac ACUM ceva.
Ajutati-ma, va implor.
E foarte mult cat trebuie să slăbesc, prea mult pentru a concepe că e posibil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Trebuie doar sa fi intr-un mic deficit caloric; sa mananci un pic mai putin decat consumi. Problema e ca tu consumi foarte putina energie.

1 răspuns:
| KR0NSTADT a răspuns:

Asta îți poate spune doar un nutriționist foarte bun, care va ține cont de cauza obezității (stabilită de un doctor specialist) și stilul tău de viață.