| Dip9dip a întrebat:

Buna TPU.am o mare problema.nu vreau sa radeti de mine sau asa ceva dar chiar sunt disperata.cam cate kg ar trebuie sa slabeasc daca am 1.68-1.69 m si 72-73 kg? vreau si eu sa slabesc, sa fiu frumoasa, sa arat ca celelalte fete din clasa de la mine..va rog ajutati-ma...am incercat majoritatea curelor de slabire pe care le stiam si nu am reusit mai nimic la slabesc.chiar m-am si infometat o saptamana dar mi s-a facut rau si am am putut tine.deci va implor sa ma ajutati pentru ca atat de complexata ma simt de mine incat nici nu am cuvinte...la nutritionist nu prea am cum sa merg deoarece in oras la mine nu exista.iar judetul este prea departe. spuneti-mi niste sfaturi, daca se poate in cunostinta de cauza, care sa ma ajute sa dau jos tot ceea ce este in plus.cam cat ar trebui sa slabesc? chiar sunt atat de grasa pe cat spun altii? ce ar trebui sa fac?

Multumesc anticipat si pentru simplul fapt ca ati citit acest lucru

5 răspunsuri:
| saynotoemo99 a răspuns:

Cam între 15-20, eu am 1.69 si am 54 de kile.

Dacă vrei să pierzi ceva in greutate, încearcă sa reduci păinea din alimentație, adica mănâncă cât de puțină poți tu. Și daca vrei să ai un abdomen frumos fă abdomene. Acum ca să funcționeze trebuie să le crești numărul. Azi 5, măine 10 și tot așa... Ar fi bine să te oprești când ajungi la 30, de acolo continui cu 30 în fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca sa arati cat de cat bine ar trebui sa ai in jur de 59 de kg sau chiar mai putine.

| AbcAbvc a răspuns:

Salut, cu siguranta nimeni nu va rade de tine. Pt 1, 69 nu-i chiar o greutate rea... Eu de ex. am 1, 59 si am 49 de kilograme si nu is DELOC grasa. Te-ai gandit ca poate parerea asta ii doar in mintea ta? Chiar nu cred ca esti grasa. Dar daca totusi vrei sa incepi sa ai un corp mai frumos, ideal ar fi sa faci o vizita la nutritionist si astfel vei descoperi o cura de slabit care ti se potriveste. Iar pe langa asta ajuta foarte mult daca faci exercitii cardio, de ex alergatul. Iti urez bafta si stai calma nu esti grasa...

| AbcAbvc a răspuns:

Am vrut sa scriu1, 59... scuze happy si 59 kg...

| perfectname a răspuns:

Nu trebuie sa te agiti foarte mult... cu o alimentatie potrivita si cu putin sport in fiecare zi, ai grija la portia de mancare si nu manca seara (ce ma mananci sa nu mananci cu pofta sau repede ). Cine o sa te iubeasca o sa te iubeasca asa cum esti... nici eu nu sunt o slabuta am 1.62 si am 55 kg. Nimeni nu e perfect si daca tie iti place cum arata si te simti bine in pielea ta e foarte bine happy