| Dip9dip a întrebat:

Buna TPU.am o mare problema.nu vreau sa radeti de mine sau asa ceva dar chiar sunt disperata.cam cate kg ar trebuie sa slabeasc daca am 1.80 m si 72-73 kg? vreau si eu sa slabesc, sa fiu frumoasa, sa arat ca celelalte fete din clasa de la mine..va rog ajutati-ma...am incercat majoritatea curelor de slabire pe care le stiam si nu am reusit mai nimic la slabesc.chiar m-am si infometat o saptamana dar mi s-a facut rau si am am putut tine.deci va implor sa ma ajutati pentru ca atat de complexata ma simt de mine incat nici nu am cuvinte...la nutritionist nu prea am cum sa merg deoarece in oras la mine nu exista.iar judetul este prea departe. spuneti-mi niste sfaturi, daca se poate in cunostinta de cauza, care sa ma ajute sa dau jos tot ceea ce este in plus.cam cat ar trebui sa slabesc? chiar sunt atat de grasa pe cat spun altii? ce ar trebui sa fac?

Multumesc anticipat si pentru simplul fapt ca ati citit acest lucru

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Cea mai mare prostie pe care o puteai face era să te înfometezi, și ai făcut-o. Acum trebuie doar să lupți pentru ceea ce vrei, să te zbați și să vezi cum munca ta dă roade.
Nu se va întâmpla nimic dacă doar vrei, și nu faci nimic pentru acel lucru pe care ți-l dorești. 20 kg crezi că poți slăbi? Crezi că te poți menține în formă? Chiar crezi în tine? Ai încredere că vei reuși? Pentru că eu am încredere în tine!
Adoptă un stil de viața sănătos. Mănâncă sănătos, nu te înfometa, nu ține diete stupide, doar mănâncă sănătos și fă mult sport. Ai încredere că vei reuși!
Chiar dacă simți că nu mai poți, nu renunța! Ești mai mult de atât!

| SoranaCs a răspuns:

Buna. Avem cam acceasi problema. Dar nu nu esti grasa, trebuie sa dai jos aproximativ 5-7 kgwinking fiind grasa corpul tau are doar mici defectiuni atat. Le poti da jos, prin abdomene, mersul cu role, bicicleta, si alergat. Succes la slabit :*

| Dip9dip explică:

1.60 m....scuze.

| SiLaS a răspuns (pentru Dip9dip):

La 1.60 nu ar trebui sa depasesti 60 kg! In jur de 55 kg deci fugi la alergat si nu baga shaorma sau fastfood in tinewinking Fara paine de orice fel