| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie să slăbesc în câteva luni, între 5 si 10 kilograme. Nu mi s-a recomandat să ţin o dietă drastică aşa brusc, însă daca renunţ la grăsimi, pâine, sucuri şi dulciuri şi fac mişcare, pot slăbi? Dacă nu, ce diete rapide şi EFICIENTE aş putea să ţin? Uşoare dacă se poate. Am nevoie de răspunsuri urgente şi serioase! Mulţumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Uite aici niste diete entru incepatori si ceva exerciti http://dietapentrutine.blogspot.com
Succes cu slabitul!

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Da ...slabesti si in plus nu uita de hidratare!

| mona a răspuns:

Renunta la ce ai zis si fa miscare, eventual alearga si vei avea rezultate

| Anca95 a răspuns:

Iti recomand dieta Dukan.Este foarte eficienta cu siguranta vei slabi.Cunosc persoane care au slabit 7 kg intr-o saptamana, dar trebuie tinuta cu sfintenie.Mai multe detalii pe www.dietadukan.ro. Ai acolo regimul, retepe, etc.Nu uita de miscare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anca95):

Este foarte eficienta si foarte stupida, iti mareste aciditatea din stomac, iti afecteaza ficatul. renuntarea al carbohidrati ( chiar si o perioada scurta ) forteaza foarte mult organismul.

7 kg pe saptamana = tampenie cu care te ingrasi la loc si iti afecteaza sanatatea.

slabit sanatos = 2 sau 3 kg pe luna, mai mult trebuie sa EVITI, daca vrei sa te MENTII usor dupa, sa arati bine ( nu vergeturi si alte probleme ) si sa fii sanatoasa.

| Chαяtreux a răspuns:

Dietele rapide te pot imbolnavi grav. poti face chiar si cancer.
Fa foarte mult sport. Totul este sa iti doresti. Si renunta la grasimi si dulciuri.

| blaackbutterfly a răspuns (pentru Chαяtreux):

Deci se poate! Mulţumesc mult :* apreciez! happy

| Chαяtreux a răspuns (pentru blaackbutterfly):

Cu placere :* Chiar se poate. Important este sa nu renunti la dulciuri 'de maine'. Incearca sa le inlocuiesti cu fructe cand simti nevoia sa mananci dulciuri. Si nu uita sa ai 3 mele regulate pe zi, sa nu exagerezi cu mancarea, dar nici sa renunti definitv la ea.

| Cosmin86 a răspuns:

Eu am scazut de la 102 la 86, eliminand porcariile si facand sport.