| Alexa1234a a întrebat:

Bună!
Am 15 ani 1.54 înălțime și 54 de kilograme.
Vreau să slăbesc dar fără să mă îngraș la loc.
Problema mea sunt coapsele și fundul și nu știu cum să îndepărtez stratul adipos.
Ce să fac?
Peste o lună trebuie să merg la o nuntă și vreau să arăt mai bine.
Toata familia îmi spune că m-an îngrășat și chiar nu mai suport.
Dacă renunț la dulciuri,sucuri, pâine și alte alimente făinoase + grăsimi și dacă fac sport regulat o să reușesc?
Ce altceva îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| Elide a răspuns:

Eu așa fac:sucuri nu prea beau că nu îmi plac deloc, pâine foarte puțin mănânc 3-4 felii cam asa, când mă trezesc pot manca orice și în cantitate mare chiar că sa nu.mi mai fie prea foame seara, și seara mănânc doar mere seara nu e bine să mănânci nimic gras că e metabolismul încet și vei pune pe tine imediat, eu m.am îngrășat numai din mâncat seara, am reușit să slăbesc 6 kg așa și continui așa mai am de dat 10 kg jos, aaaa și nu uita sa bei ceai verde fara îndulcitori poate foarte putina miere la început il indulceam dar acum m.am obișnuit fara nimic în el..Multa bafta!

| Alexa1234a explică (pentru Elide):

În cât timp ai dat jos 6 kg?

| Elide a răspuns (pentru Alexa1234a):

O lună, mulțumesc pentru fundiță!

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nimic altceva, procedezi foarte bine daca te tii de planul ce ti l`ai propus.Insa trebuie sa transformi acest plan intr-un mod de viata nu o simpla dieta temporara. Daca o faci doar ca sa arati mai bine la nunta si apoi revii la vechile obiceiuri, atunci este foarte probabil sa iei iar in dimensiune.

| Xdreaper21 a răspuns:

Daca faci sport si nu ai carbohidrati lesini!
Choar si o data pe saptamana si chiar pe luna daca nu ai carbohidrati poti lesina
Fii antena ca un kil de ciuperxi este cam ca o bucata medie de carne fara pic de grasime

| Bellutza02 a răspuns:

Eu una beau in fiecare dimineață un pahar de apă călduță cu lămâie, incerc sa nu mănânc pâine și paste făinoase deloc, dulciurile și sucurile ies din discuție și beau multa apa, cam 8 pahare pe zi, apa reduce pofta de mâncare și are multe alte beneficii.Si fac sport, cat de mult pot..la mine e a cincea zi de când am început și se vede o schimbare. Sper că te-am ajutat.