| UmbraDeVulpe a întrebat:

Trebuie sa te ingrijorezi daca nu se mai trage singura pielea de pe capul penisului cand e in erectie? In adolescenta mi se tragea singura cand era penisul erect dar dupa ce am devenit adult gata, nu mai, e ok sau? Mai am si acum erectii puternice dar nu se mai trage singura pielea de pe cap... Oare ce e? Sau oare e din cauza ca atunci cand e acoperit capul penisului nu am erectie asa puternica sau? Si e ok asta sau ar trebui sa ma ingrijorez sau ceva? Ca parca asa e, ca atunci cand e acoperit capul penisului nu am asa puternica erectie si poate ca de aia dar dupa ce trag eu de pielea aia mai am si erectii puternice. Deci ce ziceti? E ok atunci sau nu prea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
37 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mergi la un urolog, zona aia e protejată de microbi, viruși de către piele

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Știe el, dar chiar nu poți trage? Ai erecție mereu?

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nici ok, dar nici nu prea.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Este un aspect local al țesuturilor. Testosteronul este un hormon care determină sexul.

| dullcat a răspuns:

Vezi ce mai zice lumea si pe aici: https://www.tpu.ro/......a-cand-am/

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Acolo e vorba de fimoza, din ce am înțeles eu, e că el poate să-si vadă chestia, însă nu i se trage prepuțul singur.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Asta trece de la sine daca încerci îți decalotezi penisul când faci duș, daca nu faci asta, stai așa cu fimoza, trebuie sa fii operat

| Hyperion7 a răspuns:

Nu trebuie sa te îngrijorezi.
Atât timp cât atunci când tu ți-o tragi, manual, poți să îți vezi capul penisului fara simți că ai o durere in acea zona, e perfect normal.
Cât despre faptul că nu se trage singurahappyEh, ajut-o și tu să fie în largul ei

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Efectiv trăgând-o tu de pe capul penisului

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da man

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Uneori se întâmplă, alteori nu, fiind nevoit eu sa fac chestia asta manual.
Cât despre testosteron... testosteronul se ocupa cu producția de sperma și alte chestii adiționale ce țin de sexul masculin, nu are treabă cu erecțiile, cu erecțiile se ocupa inima și măduva spinării.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai măduva are legătură cu creierul, iar psihicul in creier se formează.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu,tocmai.
Ți-am explicat că măduva este atașată creierului, iar daca in creier se formează psihicul, rezultă că dacă ai probleme de ordin psihologic, pa erecție
Înțeles?

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Într-o altă ordine de idei, da

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Depinde de ce afecțiune psihică suferă.
Nu știu exact aici, nu mă bag

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Obezității, problemelor cu inima, din cauza anxietății, a stresului, a tutunului și lista continua
Mai multe poți afla pe net, dând un search

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ar trebui, indica fie probleme cu ficatul (ceroza hepatica), fie grăsime pe organe (grăsime viscerala), ambele de asemenea foarte grave

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cam așa rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cam așa, însă rezultatele nu vor apărea din senin, va fi nevoie de motivație și disciplinăbig grin
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| kevin0905kevyn a răspuns:

Hahahaaa