| anixxzyc a întrebat:

Tușesc aproape incontinuu, nu am alte simptome de răceala gen durere in gât sau nas înfundat. Imi vine sa tușesc cand incerc sa vorbesc sau trag aer in piept. Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate fi pneumonie astm bronsic multe pot fi, trebuie sa te consulte un medic pneumolog, pe TPU nu vei gasi diagnostic si tratament, mergi luni la medicul de familie cere trimitere la pneumolog si programeaza te, dar avand in vedere ca săptămîna viitoare este Crăciunul nu stiu daca vei gasi cabinete de pneumologie gratis cu trimitere, poate gasesti dar vor fi contracost si bilet de trimitere nu i ti trebuie.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fi: insuficienta respiratorie de la astm, posibil o boala de plamani netrata, posibil un efect negativ al covidului, posibil gat iritat de la o infectie in gat, posibil probleme cu tiroida samd.
Mergi la medic pentru investigatii medicale!