| anonim_4396 a întrebat:

Tusesc încontinuu de 2-3 saptamani. De cele mai multe ori tusesc noaptea cand ma pun in pat. Tusea e de multe ori seaca dar si productiva uneori. Tusesc atunci cand trag aer in piept simt ca si cum ma gadila pe gat, nu fumez. Am avut si nas infundat + usturime in gat, iar culoarea mucusului e galben. Banuiesc ca e vreo raceala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic pentru investigatii medicale serioase, ca-i posibil ca raceala netrata sa-ti fi atins plamanii, ori sa ai o bronsita cronica.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa mergi la medic, deoarece daca lasi netratat poti avea probleme serioase mai incolo.

| ReddY25 a răspuns:

Vezi ce părere are medicul tău

| Caro34 a răspuns:

Bună! Mergi la medicul de familie pentru control și îndrumare. E o perioadă mare de timp și ai nevoie de medicamentele potrivite că nu va trece. Numai bine!

| Mitzupitzu a răspuns:

Poate fi ci un covid light. Mergi la medicul de familie pentru inceput