| rosse99 a întrebat:

Tusesc de o luna! Am luat doua antibiotice recomandate de medic si tot nu mi-a trecut! Am facut o radiografie la plamani si nu am nimic. Mi s-a zis ca am sinuzita cronica, dar totusi nu am nici un simptom (ameteala, greata, varsaturi) Mi-a facut un test de TBC. Rezultatul a fost ca nu am TBC. Mi-a zis ca am viermisori intestinali in urma unui test facut. Dar, iar nu am simptome. Ultima oara cand am fost mi-a zis s-a i-au trei feluri de antibiotice! Incredibil! Nu am acceptat, nu le am luat.Eu deja luasem o tona de antibiotice de fiecare data cand am fost racita. Ce sa fac? Toata familie este racita, credeti-ma! Cu nasul nu avem nimic, si nici febra nu am facut! Poate imi puteti spune niste remedii naturiste sau medicamente.Ati mai auzit de asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

Iti recomand sa iei preventiv cateva tratamente naturiste cu ceaiuri pentru a vedea cum raspunde organismul. pentru mine au functionat. iti recomanda siteul: http://www.tratament-naturist.com.ro/Paraziti-Intestinali-Ceai-Naturist. Succes

| laurentiu a răspuns:

Una la mana daca iei antibiotice nu trebuie sa iesi afara nici macar sa iei aer, daca ai iesit afara ai luat degeaba antibiotice
ia paracetamol sinus ai luat cred ca un virus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru vindecarea sinuzitei cronice va recomand; inhalatii ( nu rideti) dar facute in felul urmator : intr-un vas puneti apa clocotita, putin musetel si inhalant de la farmacie. INSA ACUM VINE PARTEA INTERESANTA. Luati o pilnie (tolcer) puneti-o pe vas si apropiati o nara de virful pilniei. respirati acesti aburi. Avantajul este nu se irita ochii si puteti sta f mult. apoi schimbati nara. dupa doua trei zile osul sinusal care este un os poros elimina puroiul. NU ESTE O GLUMA. EU AM TRECUT PRIN ASTA am fost internat la fundeni, am facut 11 punctii frontale ( f. dureroase ) si nimic. Doar dupa ce am facut inhalatiile cu pilnia mi-a trecut. Un batrin dr de la spitalul militar din bucuresti m-a invatat. sunt 20 de ani de atunci si sunt bine mersi. Succes. Virgil