| YumiSukinanda a întrebat:

Uitati am 11 ani si nu am sani deloc deloc deloc deloc deloc nimi sunt ca abia nascuta nimic nu am si cred ca ar trebui sa inceapa sa creasca putintel ca daca voi avea asa sin in clasa a 7 ca nu mai am mult sunt ingrijorata toate fetele din clasa aproape toate poarta sutien eu nici n-am ce sa pun in el deloc cum sa am si eu ceva cat decat acolo ajutati-ma! (funda sigur)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Aolo! Asteapta, nu e nimic grav! Cu rabdarea treci si marea. Depinde de organismul fiecarei fete. Mama a purtat sutien de la 14 ani! Mai ai pana atunci. Poate esti si slaba, de aceea ai sanii mici. Nu te ingrijora! Iti vor creste pana te mariti happy.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu-ti face griji.
cunosc o fata, vecinuta mea mai mica, are 12 ani in prezent
pana in vara pot sa zic ca nu avea sani deloc.DELOC.
si mi se plangea mereu ca ar vrea sa ii creasca si ei...
si intr-o luna, 2, timp in care nu am mai vazut-o,a fost plecata,i-au crescut foarte mult.
Concluzia e ca,iti vor creste,fara nu vei ramane, o sa-ti creasca macar unii mici, da sunt cazuri rare.
Si de obicei celor care le cresc mai tarziu am auzit ca le cresc mai mari deci...

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Revino cu intrebarea ta peste vreo 7 ani...

| Karinakari99 a răspuns:

Poartă bustieră.Şi când eram de vârsta ta (am 13 ani), aveam sânii mici ca ai tăi.În prezent mi-au mai crescut, sunt clasa a şaptea şi port bustieră.Am auzit că sportul ajută.Fă sport şi cred că o să crească. Baftă.
PS:Nu eşti singura fată din lume care îi are aşa.Am o colegă la mine în clasă şi are sânii... mici e puţin spus.

| Laurretta a răspuns:

Stai liniștită! Are timp să-ți crească! Nu ești așa de dezvoltată ca colegele tale! Te uiți la sfilate sau la modele? Nici măcar nu se cunosc și tu te plângi că nu ai sâni la 11 ani?

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Ai 11 ani, drăguţă. happy
Într-un viitor apropiat o să-ţi crească şi ţie. Nu văd de ce te crizezi şi dramatizezi. ("deloc deloc deloc deloc deloc" )

| ღClauuღ a răspuns:

Uite trebuie sa ii lasi sa creasca,ei vor creste singuri nu trebuie sa faci tu nu stiu ce, dar din cate stiu eu porumbul si maslinele ajuta un pic la cresterea sanilor, si in rest nu ai ce sa le faci ei trebuie sa creasca de la sine.Nu iti face griji in priviinta asta poate tu ai ceva ce ele nu au.A si sa nu uitam sa nu porti sutiene sau bustiere pana nu va fi timpul lor caci sanii tai cand vei fi mare vor arata groaznic.Deci in concluzie toate la timpul lorhappy

| cocolinafitedulci a răspuns:

Hmm pei eu nu-s tiu ce sa ati zic mai asteapta si tu eu am apreape 13 ani si port sutien mie a inceput sa imi creasca la 9 anui imi crescusera un pikkk de tot eu as zice sa mai astepti un an poate ati da crestere sunt unele fete care incepe sa le creasca la 15 anilaughing mda m, ama in cazul asta ia cresucut sani pe la 15 ani :p nu este nimic grav deci nu te speria ca ati va creste la momentul potrivit. pup si sper ca tyea ajutat raspunul meu