| ely81 a întrebat:

Ultima menstruatie a fost pe 13.07.09.Am fost la dr ginecolog si mi-a spus ca am o sarcina incipienta.Am facut un test de sarcina si prima liniuta abia se vedea. Voi fi mamica sau nu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Medicul ti-a facut o ecografie? Daca a vazut ca exista o sarcina, atunci asa este, chiar daca testul de sarcina te-a dezamagit.
Felicitari!

| bunica a răspuns:

Doamne daca ai fost la medic, tu pui intrebari la persoane care-si dau cu presupusu! pui intrebarea daca vei fi mamica sau nu, eu te intreb ai avut contact sexual sau nu, ca sa fii mamica? mie mi se par intrebari...

| Linda a răspuns:

Testele de sarcina sunt foarte neconcludente. Stiu foarte multe cazuri in care 2-3 teste aratau lipsa sarcinii dar de fapt femeia era insarcinta.

| MissCamelia a răspuns:

Incipient inseamna la inceput, deci esti insarcinata.cand ai fost la doctor ce ai facut, ai dat din cap tot timpul fara sa pricepi nimic?

| mikella a răspuns:

Trebuie sa mai repeti controlu la ginecolog sau chiar si testul de sarcina, peste o luna si vei afla raspunsul sigur

| cameliav a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!