| xZeRo a întrebat:

Un adolescent de 14 ani poate folosi o periuta de dinti electrica pentru adulti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, numai să fie nouă.

| Donsavas a răspuns:

Da,o poti folosi. Mai importante sunt produsele de îngrijire dentară pe care le folosesti.

| Bizon95 a răspuns:

Da, insa ai grija ca varful sa fie nou, chiar intre membrii de familie e o ineptie absoluta sa foloseasca aceeasi periuta de dinti (sau acelasi cap de periuta electrica, daca se poate schimba)

| DarthNiger a răspuns:

Nu inteleg de ce nu ar putea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e un exemplu de copil în adevăratul sens al cuvântului, inocent și simpatic. O poți utiliza doar daca nu a fost folosita de altcineva.

| GouDidodino a răspuns:

Depinde cum o folosesti, în general, da, o poti folosi

| Osneros a răspuns:

Nu, riști închisoare dacă ești prins.