| ionutrusu1122 a întrebat:

Un corset poate afecta sau strâmba coloana?
De exemplu dacă este purtat prea mult, sau prea strâns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Poti avea dureri toracice daca il porti prea stramt, in rest nimic, coloana se poate stramba doar datorita unor probleme osoase sau a posturii incorecte a spatelui, incearca sa stai mereu drept.

3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Coloana mai puțin, dar coastele tale se vor modifica

| Ilovedinero a răspuns:

Daca este purtat prea strans poate aduce in vitor dureri lombare

| andreea1baratiu a răspuns:

Nu, corsetul nu are nicio legătură cu coloana.