| PulbereDeStea a întrebat:

Un pacient operat la ureche, cate zile sta internat? Este vorba de operatie pentru corectarea auzului. Se poate si operatie cu laser in cazul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

1 zi maxim 2

| SimonaCristina a răspuns:

Medicul ORL decide.

| DDoctorita a răspuns:

Buna seara Allison2012.

Totul depinde cat de usoara sau nu e operatia. Daca nu ne dai detalii, e cam greu sa spunem daca se poate cu laser sau nu.

Pierderea auzului se poate produce prin afectarea la diverse parti. Depinde de parte e posibil sau nu. happy

| PulbereDeStea explică (pentru DDoctorita):

Pai nici eu nu stiu prea multe. Doctorul nu mi-a dat un diagnostic sigur, a spus ca vrea sa vada ce ii dupa timpan. Si mi-a mai spus sa nu folosesc aspirina si vitamine, pentru ca daca voi folosi, voi sangera in timpul operatiei. A mai spus ca nu este ceva grav si se poate rezolva cu operatie.

| DDoctorita a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Nu il inteleg pe domnul doctor, ce e dupa timpan se poate vedea si fara operatie. Daca a decis aceasta interventie, ar trebui sa stie ce cauta, si posibila cauza. happy Multa bafta iti doresc.