| XoOxXo a întrebat:

Un prieten de-al meu are dureri foarte mari de stomac inca din anul trecut din vara, si cateodata nu chiar de fiecare data, vomite sange.Prima data a vomitat foarte mult sange iar dupa aceea nu asa de mult. E grav? Voare din ce cauza se intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

E grozav, de 1/2 de an se chinuie asa? Nu stie ca din ulcer netratat se poate sa ajunga sa aiba si cancer?

| mgtow a răspuns:

Nasol, daca a baut la greu bauturi acidulate, alcool cu acid si dulciuri in exces iata consecintele care le are si va trebui sa ia medicamente (acum depinde ce problema stomacala are) si va trebui sa lase din vicii. Eu patesc ceva similar dar nu vomit sange doar ma mai prind dureri din cand in cand si iau pastile cand simt ca ma doare numai ca e nasol pentru ca gastronterita nu dispare deloc e permanenta. Sa-mi zici ce-i zice medicul sau da-mi id-ul lui sa vorbesc cu el.

| XoOxXo explică (pentru mgtow):

Ok am sa te anunt.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Dar prietenul asta al tau nu a auzit de doctor?

| Felix65 a răspuns:

Daca ii esti prieten bun,fa un singur lucru pentru el:du-l urgent la doctor, daca vomita sange, urgent 112 sau medicul de garda dintr-un spital de urgenta, clinica medicala sau chirurgie! Pentru urgente nu trebuie sa ai asigurare de sanatate!

| NoChanceForUs a răspuns:

Poate are ulcer,poate are gastrită,poate are necroze, orice sau niciuna, nu știu. Oare medicul o știi?