| anonim_4396 a întrebat:

Un tratament naturist pentru insuficienta ovariana, va rog frumos.am 30 ani si vreau un copil dar el nu vine, nu am menstruatie deloc, ce sa iau ca sa-mi vina din nou ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| petru a răspuns:

Cel mai bun tratament, in cazul dumneavoastra il puteti primi de la un medic de specialitate, deoarece arareori prin tratamente naturiste ( nu neg calitatile multiple ale acestora) se poate declansa sau/si indeparta o insuficienta. Desigur fiecare persoana are problematica personala care sta ca si cauzalitate, unei insuficiente. Apoi practicile medicinei naturiste nu pot nici determina cauzalitatea sau aspectele particulare ale unei insuficiente. Da sunt stimuli/adjuvanti, chiar puternici obtinuti din produse ale naturii insa personal sustin ca primordial este cunoasterea factorilor/natura insuficientei dumneavoastra si asta o poate determina strict un medic de specialitate si nicidecum nu procedati fara acordul unui astfel de om-medic. Dorinta dumneavoastra, pe care o inteleg si o admir nu trebuie ins sa va puna in situatii agravante sau chiar raufacatoare atat dumneavoastra cat si copilului pe care=l doriti cu ardoare
Dumnezeu sa va indeplineasca dorinta si sa aveti macar 4 urmasi precum eu am
petru b./Cluj

1 răspuns:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic. El iti poate da cel mai bun tratament... Poti sa-i spui ca vrei sa mergi pe tratamente naturiste si iti va respecta decizia. Noi nu suntem in masura sa iti dam un tratament pentru asta... Medicul stie cel mai bine.