| AdyIndia a întrebat:

Unde simti durerea de plamani, in spate, sau in fata in piept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In general plamanii nu dor, doar cand esti racit puternic observi ca in momentul respiratiei, te apasa in spate/fata.
Mai mult obosesti cand plamanul este bolnav.
Eu am avut probleme cu plamanul drept si nu aveam durere neam, doar cand am cazut de tot am fost anuntata ca aveam o raceala la plam de mai mare frumusetea.
Asa ca, pentru linistea ta, fa o radiografie pulmonara sa elimini orice suspiciune.
O zi frumoasa sa aihappy

| omuletulofficial a răspuns:

Durerea de p[lamani o poti simti in ambele parti, depinde de ce suferi.
daca e in fata probabil e de la fumat (exemplu) iar in spate poate fi de la o raceala

| gocops a răspuns:

Ambele