| Dan10079 a întrebat:

Uneori ma doare inima cum sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Poate pe moment oricui ii se intampla. Daca te doare tare, cel mai sigur e sa consulti medicul nu o retea de socializare.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un control cardiologic, nu este de lăsat cu indiferență.
Mai poate fi o carență de săruri: fier, zinc, magneziu, etc. și este bine să faci și niște analize de sânge.
Sănătate!
Pa, pa.

| unknownn a răspuns:

Avand in vedere ca ai o intrebare foarte stupida si anume: http://www.tpu.ro/arta-si-cultura/cum-se-fac-temele/
Inseamna ca nu e ceva cu adevarat serios. Poate te doare altceva si tu la ce minte multa ai crezi ca e de la inima.

| Dan10079 explică (pentru unknownn):

Si acea intrebare am pus-o pentru ca avem foarte multe teme in ziua aia si era si cam nervos si ce vrei sa spui ca nu stiu unde e inima sau ce

| unknownn a răspuns (pentru Dan10079):

Unde se afla inima?

| Dan10079 explică (pentru unknownn):

In partea stanga in piept.

| unknownn a răspuns (pentru Dan10079):

Clar.
"Inima sau cordul este organul reprezentativ al aparatului cardiovascular, ea fiind situată în cutia toracică."
Sursa:Wikipedia.

| Dan10079 explică (pentru unknownn):

De pe Wikipedia stie oricine

| Dan10079 explică:

ЯлюблюРоссию
nu este adevarat si nu mai vorbii prostii daca nu te intereseaza nu mai raspunde.

| Cosminutzz22 a răspuns:

Incearca sa meeeeri la un medic si sa-i zici ca te edoare, e lte va controla, si iti va da poate ceva medicameste.
Incearca
Ceao

| Tudorand a răspuns:

Cati ani ai? Consulta un medic.Si nu lua in calcul nicio parere venita de aici ca nimeni nu poate stii de ce suferi tu. Cauzele pot fi o multime.