| plane a întrebat:

Uneori zici ca sunt inadaptat, dar nu stiu ce se intampla cu mine. Sunt o persoana caruia ii place sa socializeze, sa vorbeasca, insa uneori cand vorbesc lucruri obisnuite, nu pe subiecte cu vreun grad anume de dificultate simt cum incep sa ma balbai. Dar nu e o balbaiala, ci mai degraba am tendinta sa repet anumite cuvinte. Nu stiu de ce fac asta, nu e ca si cum nu as sti sa vorbesc. Sunt o persoana care citeste mult, care isi organizeaza cuvintele, insa uneori cand trebuie sa vorbesc fac acest lucru. Repet cuvintele, ca si cum as avea cine stie ce deficienta mintala. Ce se intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

In general persoanele emotive care se bâlbâie sunt considerate întârziate mintal, dar nu e deloc asa
Esti cât se poate de normal, doar ca mai ai stări de anxietate

| Lidia0000 a răspuns:

Te grăbești, nu esti atent. Încearcă să iti relaxezi mintea in alt mod ...nu este un defect, si mie mi se intampla uneori.

| plane explică:

Nu sunt o persoana emotiva si nici nu sufar de anxietate.