| CARMENCITA a întrebat:

Unii spun ca TPU e cel mai "tare"site.Ce se poate face si cum va implicati sa-i informati pe oameni ca exista microbi,ca trebuie sa se spele pe maini,sa nu bage mâna in closet apoi sa faca mancare, sa foloseasca manusi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta face parte din educatia data de parinti.Nu cred ca asa am ajuns.Sa le spunem sa se spele pe maini.

| CARMENCITA explică:

Sa stai tu cu cineva care baga mana in wc si nu se spala si apoi sa mananci de la ea sa vedem daca mai zici ca nu tine de tine sa informezi.

| fabiola a răspuns (pentru CARMENCITA):

Prima masura este preventia, evit astfel de persoane, imi prepar singura mancarea.Educatia se face cand esti mic, acum cand gateste nu mai schimbi astfel de obiceiuri chiar si prin acest site,, atat de tare"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine baga mana in WC si de ce? Tu iti tii lucrurile in closet sau cum?

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Asta nu prea trebuie sa ii informam noi! educatia data de parinti trebuie sa cuprinda si aceste sfaturi de igiena!
daca cineva intreaba ceva in sensul asta, raspundem cu mare drag!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu cred ca este nevoie de cursuri de igiena pentru un om in toata firea. Iar pentru copii, este de datoria parintilor sa-i invete.

Sanatate!