| MrFunky2 a întrebat:

Urechea dreapta imi e infundata, iar cand scutur capul mi se pare ca simt ceva ca se misca sau ceva de genul..pe partea de auz, nu-mi dau seama daca aud mai bine sau mai rau cu ea, sunt si racit. Oare ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AutumnDay a răspuns:

Nu putem sa iti vedem urechea. Mergi la medicul de familie, el iti va da trmitere la ORL, unde te va consulta si iti prescrie tratament. Daca nu ajungi la medic, pune-ti picaturi Ciplox(circa 5-6lei costa), de doua ori pe zi, timp de 3-5 zile. Posibil sa ai vreo otita. Daca nu iti trece nici dupa asta, la medic neaparat, ca sa vada exact ce e inauntru.