| Ela_Elly_1986 a întrebat:

URGEENT! Buna TPU stie cineva o dieta rapida? am nevoie urgent! DAR O DIETA PE CARE ATI FOLOSIT-O

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kitykity a răspuns:

Urmatoarea dieta este ideala pentru doamnele si domnisoarele care doresc sa slabeasca repede si sanatos, insa indiferent de rezultatele obtinute sau dorite, nu este indicata repetarea sa decat de doua ori pe luna. In plus, acest regim are nevoie de o sustinere puternica in ceea ce priveste activitatea fizica.

Luni:

Mic dejun: cafea sau ceai fara zahar + un fruct
Pranz: 100 g orez fiert + 2 rosii
Cina ( nu va fi luata mai tarziu de ora 18:00 ): salata de legume cu putina sare si ulei, dar cu multa lamaie + un ceai cald, neindulcit.

Marti:

Mic dejun: cafea sau ceai fara zahar + 2 oua fierte
Pranz: salata de rosii si castraveti + 200 g pui la gratar
Cina: un iaurt mare, simplu sau cu fructe.

Miercuri:

Mic dejun: cafea sau ceai fara zahar + un fruct
Pranz: 200 g peste la gratar sau fiert + 2 rosii
Cina: o farfurie supa + o felie paine prajita

Joi:

Mic dejun: cafea sau ceai fara zahar + 2 oua fierte
Pranz: 150 g vita/pui/peste la gratar + 1 felie paine prajita
Cina: 150 g orez fiert + un iaurt mare, simplu sau cu fructe

Vineri:

Mic dejun: Mic dejun: cafea sau ceai fara zahar + un fruct
Pranz: o farfurie supa + o felie paine prajita
Cina: 100 g paste + o cana ceai cald fara zahar

Dieta rapida Sambata:

Mic dejun: cafea sau ceai fara zahar + 1 felie paine prajita
Pranz: 100 g gratar + salata de legume
Cina: 2 fructe

Duminica:

Mic dejun: cafea sau ceai fara zahar + un fruct
Pranz: supa de legume + 150 g pui/peste/vita la gratar
Cina: un iaurt mare, simplu sau cu fructe.

| Ela_Elly_1986 explică (pentru kitykity):

Iti multumesc foarte mult! Mi-ai salvat prietena de la o depresie

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Nєó a răspuns:

Am încercat două diete până şi fiecare a avut un rezultat bun.

Prima a fost :
Dieta Dukan - (Poţi citi mai multe aici : http://dietadukan.ro/)
Iar cea de-a doua :
Dieta Disociată - (Citeşte mai multe aici : http://www.dietadisociata.net/)

Am slăbit cu amândouă kilograme bune. Recomand cu căldură!