| Shukacu a întrebat:

URGENT! Am o problema cu maseaua stiu ca am mai pus odata.
La 4 ma duc la dentist dar tot mi-e frica sa nu fie ceva grav..toata noaptea m-a deranjat premolaru. Simt ca si cum pune presiune si durere foarte mica.cand ating ma doare si daca ating obrazu ma doare.Ce poate sa fiesad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

E bine ca nu ti-e frica de dentist in sine si ca ai facut deja programarea.
Ai probabil puroi la radacina, daca simti ca te doare si iti pulseaza locul.
E bine ca nu ai luat antibiotice tu dupa ureche. Posibil sa ti le dea medicul dupa ce iti curata canalul si gata! In 3 zile esti ok.

| Almássy a răspuns:

Nervul molarului daca il simti iti amorteste si obrazul