| Nana30 a întrebat:

URGENT! am o ratusca*( de cateva zile) care a cazut din ghiarele unui uliu si nu mai are partea de cioculet de sus, se chinuie sa bea apa si nu poate s a manance. Imi este tare mila de ea. Intrebarea este : Ii v-a creste acea parte de cioc? V-a muri?! sad.!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonim0078965 a răspuns:

Nu va creste, dar mergi la un veterinar ca poate o poate salva cumva.

| pirla a răspuns:

Partea aceea de cioc nu cred ca va mai creste. Daca nu poate manca nimic e logic ca va muri.Ai putea sa o duci la veterinar.El va sti ce sa faca.